Zákaznická podpora:info@levnicek.cz

Telepatie

Kód: 39302
568 Kč
Skladem - Odesíláme ihned! (2 ks)
Můžeme doručit do:
17.4.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

OD 8 LET, 45+,  MIN 2+ HRÁČŮ

Mysli na to, na co myslím já

Přesně o to jde ve hře Telepatie - snažte se myslet, jako vaši spoluhráči! Originální párty hra se slovy a obrázky, kterou můžete hrát s rodinou i přáteli.   

Hráči hrají ve dvojicích, vezmou si kartu a k danému slovu nebo obrázku každý skrytě napíše slova (asociace), která ho napadnou. Políčka na herním plánu určí kolik slov musíte vymyslet. Poté se zapsaná slova (asociace) porovnají a za každou shodu získává tým 1 bod. Ale pozor! Cestu k cíli vám ztíží či zjednoduší speciální pole Zeměkoule, Jdi zpět a Dvojnásobek bodů. Párty hra vhodná pro děti i dospělé. Užije si s ní spoustu zábavy celá rodina. Pokud zrovna nemáte více spoluhráčů, nabízíme i variantu pro dva hráče.   

TELEPATIA.PDFPDF dokument  

Obsah:

 • pravidla hry CZ a SK
 • 330 hracích karet
 • 1 herní plán
 • 1 zapisovací blok na skóre
 • 4 tužky
 • 1 přesýpací hodiny
 • 4 fi gurky
 • 1 kostka na obrázky/slova 
 • 1. PŘÍPRAVA HRY: Rozdělte se do týmů po 2 hráčích. Hráči v týmu nesmí sedět u sebe, aby neviděli své odpovědi. Každý tým si vybere svoji fi gurku. Každý hráč si odtrhne z bločku papír a vezme si tužku.
 • 2. KDO HRU ZAČÍNÁ: Všechny týmy umístí své fi gurky na pole start na herním plánu. Začíná tým, ve kterém se spoluhráči znají nejkratší dobu. Dále se týmy střídají po směru hodinových ručiček. 
 • 3. POSTUP HRY: Začínající tým musí nejprve hodit kostkou, aby určil stranu karet, která se bude používat. Tento symbol představuje stranu karet s obrázky, tento symbol představuje stranu karet se slovy. Umístěte kartu na hrací desku odpovídající stranou nahoru. Otočte přesýpací hodiny. Spoluhráči v týmu oba současně píší na papír slova (asociace), která se jim vybaví k obrázku nebo slovu. Hráči mohou napsat jen tolik asociací, kolik je určeno číslem na poli herního plánu. Například na poli START je číslo pět, tudíž hráči nesmí napsat více asociací než pět (méně je samozřejmě povoleno). Pokud se hraje s obrázkovou kartou, hráči mohou pojmenovat (popsat) obrázek svými slovy. Ale pokud se hraje se slovní kartou, hráči nesmí zopakovat slovo jako jednu ze svých

odpovědí. Doporučujeme zapsat si maximální povolený počet slov (asociací) na papír, kam píšete pojmy (viz.obr.). Jakmile se přesypou přesýpací hodiny, hráči přestanou psát a porovnají si své odpovědi. Každá shodná asociace znamená jeden bod. Za každý bod se posuňte o jedno pole na herním plánu (např. za tři shodné odpovědi posunete figurku o tři pole). 4. Bodování: Za každou shodu získávají spoluhráči jedno postupové pole. Napsané asociace mohou být více než jednoslovné, ale jen přesná shoda se spoluhráčem se počítá. Např. MÍČEK se neshoduje s GOLFOVÝ MÍČEK, VAŘIT, VAŘENÝ se neshoduje s VAŘENÍ.

Výjimky:

 • 1) Jednotné a množné číslo se považuje za shodu: např. KRÁVA a KRÁVY.
 • 2) Zkratky a iniciály jmen se považují za shodu: např. FREUD a SIGMUND FREUD, L.A. a LOS ANGELES. 

5. KONEC HRY Vítězí tým, který jako první dosáhne pole CÍL. Na toto pole musíte dojít přesným počtem bodů. Např. tým je tři pole od cíle a shodne se ve čtyřech odpovědích, v tuto chvíli nepostupuje.

SPECIÁLNÍ POLE: Pole „ZEMĚKOULE“ = hrají všichni Pokud někdo stoupne na pole ZEMĚKOULE, musí se do hry zapojit všechny týmy. Kdokoliv z hráčů může hodit kostkou a vybrat, se kterou stranou karet se bude hrát. Jedna karta se vytáhne a položí na hrací plochu lícem nahoru. Na tomto poli se nepoužívají přesýpací hodiny.

Hráč, který jako první napíše daný počet asociací zakřičí „STOP“. Ostatní hráči dokončí slovo a přestanou psát. Tým, jehož hráč zakřičel „STOP“, si spočítá body a posouvá fi gurku jako první. Dále po směru hodinových ručiček si ostatní týmy spočítají své body a posunou své fi gurky (toto počítací pořadí bude důležité u posledního kola). Po sečtení bodů hra pokračuje jako obvykle po směru hodinových ručiček.

Pole „JDI ZPĚT“ Snažte se nevstupovat na šedá pole s šipkou, která vrací zpět. Pokud se tak stane, musíte se ihned vrátit na pole, odkud jste vyšli. Pole „DVOJNÁSOBEK BODŮ“

Když stoupnete na pole , máte možnost zdvojnásobit své body. Např. když tým dosáhne v kole tří bodů, posune se o šest polí na herním plánu. Ale nezapomeňte! Smíte napsat jen tolik asociací, jaké je číslo na hracím poli, kde stojíte. Pokud je vaše fi gurka na poli a účastníte se kolektivní akce ZEMĚKOULE, počet získaných bodů v tomto kole se vám také zdvojnásobí. 

Varianta pro 2 hráče

Dvojice bude hrát dle základních pravidel proti virtuálnímu soupeři.

Nejprve si zvolte úroveň virtuálního soupeře, proti kterému chcete hrát. Čím vyšší úroveň, tím je těžší soupeře porazit. Vždy, když je virtuální soupeř na řadě, hoďte kostkou a fi gurka soupeře se podle symbolu na kostce posune o příšlušný počet polí podle tabulky:

Začátečník 1

Začátečník 2

Pokročilý 2

Pokročilý 4

Expert 3

Expert 5

Hráči posunují svou fi gurku jako obvykle dle svých shodných asociací. Při této variantě ignorujte speciální pole Zeměkoule, Jdi zpět a Dvojnásobek bodů. Začínáte-li na poli „Jdi zpět”, nejste limitování počtem slov, pouze časovým limitem. Do cíle nemusíte dojít přesným počtem bodů.

Varianta pro 3 hráče

Pravidla hry zůstávají stejná. Každý hráč hraje ve dvou týmech. Celkem tedy budou hrát tři týmy. Například: Modrý tým (Michal, Ludvík), Zelený tým (Michal, Lucka), Červený tým (Ludvík, Lucka).

Herní tip Máte-li vyšší počet hráčů dělitel  3, utvořte tříčlenné týmy a při hodnocení bodujte pouze shody všech tří hráčů! 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stolní hry
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: